Of The Month

Campus Winners

students on the stairs to Abel/Sandoz Dining
January 2020 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program YOU - Netflix and Chat              Christina Berger              
Executive Board Member Nathan Franz Charlie Brockhaus
Residence Life Professional Staff Katie Kane Veronica Tabor
Resident Assistant Honoria Clarke Rylan Korpi
Residential Community Knoll Residents Eva Shvartcer
Social Program Abel Hall Karaoke Night Nathan Franz
Student Rylan Korpi Ashley Morrison

February 2020 Winners
CategoryNomineeNominator
Community Service Program RHA Outstanding Resident Scholarship Program Jacob Sherry
Desk Attendant Selleck/Kauffman Desk Staff Marian Coleman
Diversity Program A Taste of Rwanda Jeanne Keyser
Executive Board Member Caleb Ricketts Charlie Brockhaus
First Year Student Sophia Frappier Peyton Walker
Residence Life Professional Staff Elizabeth Arthur Jacob Sherry
Resident Assistant Chloe Geise Selleck RA Recognition Committee
Spotlight MACURH RBC Delegation Jacob Sherry
Student Christopher Bean Alejandro Diaz

March 2020 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program The Price is Right Anonymous
Resident Assistant Christina Berger Anonymous

August 2020 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program Hall Gov Training 2020 Grace Hanson
Executive Board Member Azaria Ahl Amanda Orr
Social Program RHA Movie Night Cierra O'Shields

September 2020 Winners
CategoryNomineeNominator
Executive Board Member Cierra O'Shields Grace Hanson
First-Year Student Alice Young Zach Buhman
First-Year Student Aliyah Muniz Cierra O'Shields 
Organization Knoll Student Council Hunter Parker
Resident Assistant Hunter Parker Collin Doughtery
Student Carson Scott Kiersten Preuss
Student Staff Member Collin Doughtery Peyton Walker

October 2020 Winners
CategoryNomineeNominator
Community Service Program Quarter Auction Cierra O'Shields
Organization The Scarlet and Cream Chapter of NRHH Cierra O'Shields

November 2020 Winners
CategoryNomineeNominator
Some Cool Event/Person Could Be You! :)

January 2019 Winners
CategoryNomineeNominator
Social Program Trivia Night Ashley Morrison

February 2019 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program Crafting Healthy Relationships Morgan Green
Executive Board Member Jadyn Cattau Janelle Bernaky
Institution Faculty/Staff Mary Kavan Katie Kane
Passive Program Valentine’s Candygrams Veronica Tabor
Resident Assistant Kaylee Robinson Melissa Hall
Writing Competition Winner Neihardt Hall

March 2019 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program Spring Break Kick Off Morgan Green            

September 2019 Winners
CategoryNomineeNominator
Desk Attendant Carly Kinney                 Charlie Brockhaus                        
Educational Program Around the World in Knoll            Pankaj Desai
Executive Board Member Kaylee Robinson Jamison Theye
First Year Student Xavier Rodriguez Maria Smal
Institution Faculty/Staff David Webb Rylan Korpi
Residence Life Professional Staff Cassie Roth Kaylee Robinson
Resident Assistant Marissa Ramos John Wachal
Residential Community Knoll RAs Eva Shvartcer
Spotlight Courtyards RA Staff John Wachal
Student Matthew Carter Ryan Savage

October 2019 Winners
CategoryNomineeNominator
Advisor Jacob Sherry                               Jamison Theye                             
First Year Student Carrigan Hurst Collin Dougherty
Residence Life Professional Staff John Wachal Ashley Morrison
Resident Assistant Collin Dougherty Judd Salem
Student Veronica Miller Charlie Brockhaus
Student Staff Member Jed Hewitt Morgan Green

November 2019 Winners
CategoryNomineeNominator
Community Service Program Husker Turkey Trot 5k Nathan Franz                          
Educational Program RHA De-Stress Awareness Table Jacob Sherry
Executive Board Member Charlie Brockhaus Jamison Theye
First Year Student Brannon Evans Maria Smal
Institution Faculty/Staff Derek Niewohner Jacob Sherry
Social Program Talk William Stout
Student Dana Nugent Ryan Savage

December 2019 Winners
CategoryNomineeNominator
First Year Student Kiersten Preuss                              Eva Shvartcer                            
Residence Life Professional Staff Pankaj Desai Jessie Nguyen
Resident Assistant Jessie Nguyen Collin Dougherty
Social Program Abel Hall Late Night Breakfast Nathan Franz
January 2018 Winners
CategoryNomineeNominator
Passive Program                 College Wars: The Last Semester Carissa Soukup                    
Resident Assistant Logan Fong Veronica Tabor

February 2018 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program Let's Taco 'Bout Sex Robin Sarik              

March 2018 Winners
CategoryNomineeNominator
Social Program Spring with the Suites Morgan Green 

April 2018 Winners
CategoryNomineeNominator
Residence Life Professional Staff Morgan Green Lindsey Yank                        
Spotlight We Will See U & Recognize U Bailey Youngblade

September 2018 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program Harper Happy Hour Veronica Tabor           
Social Program Apples to Apples Grace Hanson
First Year Student Grace Patridge Judd Salem
Institution Faculty/Staff Knoll Maintenance Staff Daniel Gertner
Spotlight Cristian Wulkop-Gil Maria Smal

October 2018 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program Suites Oktoberfest Morgan Green          
Resident Assistant Kaylee Robinson Katie Kane
Student Mason Coulter Connor Seagren
Social Program Ghost Tours Katie Kane

November 2018 Winners
CategoryNomineeNominator
Educational Program Bingo Night Jessie Nguyen          
Spotlight Knoll Hall Resident Assistant Staff Daniel Gertner

December 2018 Winners
CategoryNomineeNominator
Executive Board Member Mallorie Sckerl Kaylee Robinson          
Resident Assistant Christina Berger Judd Salem
Social Program Last Annual Neihardt Yule Ball Mallorie Sckerl